Bugun...
Bizi izleyin:KMÜ'DE Basın Çalıştayı Düzenlendi

Tarih: 10-01-2018 11:48:59 + -


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Basın çalıştayı düzenlendi.


KMÜ'DE Basın Çalıştayı Düzenlendi

Üniversite Rektörlüğü tarafından düzenlenen çalıştayda ilk olarak Karaman Gazeteciler Cemiyeti Ahmet Küçükcicibıyık günün anlam ve  önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Küçükcicibıyık'ın ardından konuşan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ise, "Bilindiği üzere gazetecilik mesleği dinamik ve özverili çalışma, toplumsal duyarlılık ve entellektüel bakış gerektiren önemli mesleklerdendir.  Mesleğini en şekilde yerine getirmeye çalışan basın mensupları yaptıkları faaliyetle toplumu bilgilendirme ve aydınlatmanın yanı sıra dil ve iletişim potansiyelimizi artırmakta, toplumsal bağlarımızı güçlendirmektedirler.  10 Ocak nedeniyle tüm basın çalışan basın mensuplarımızın Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum dedi.

Rektör Akgül konuşmasının devamında şunlar ifade etti.

26 Ocak 2017 tarihinde göreve geldiğimizden bu yana üniversitemizle ilgili pek çok hedefimizi gerçekleştirdik. Öğretim üyesi sayımızı yüzde 36, toplam akademik personel sayımızı da yüzde 13 oranında artırdık. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başta Tıp ve iletişim Fakülteleri olmak üzere birçok fakülte yüksekokul meslek yüksekokulun kurulması için teklif verdik. Malumunuz olduğu üzere Kasım ayında sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültemizin, Aralık ayında da Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuzun kurulması  kanunu Resmi Gazetede yayımlandı. Bunun yanı sıra altı yeni uygulama ve araştırma merkezi açtık. Altı yeni programa öğrenci kabulü yaptık. 2018 yılında yeni birçok programa da öğrenci kabulü yapacağız.

Yeni Stratejik Planın hazırlık çalışmalarını da başlattıklarını belirten Rektör Akgül, "Yeni planımızda üniversitemiz için 'dil, temiz enerji, gıda ve tarım başlıklarını farklılaşma alanlarımız olarak belirledik. Ayrıca üniversitemizde Kalite Yönetim Sistemi tesis etmek amacıyla Türk Standartları Enstitüsü ile işbirliği içerisinde eğitimlere başladık. Hedefimiz 2018 yılı içerisinde İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alabilmek. Yine laboratuvarlarımızın uluslararası akreditasyonu bağlamında Türk Akreditasyon Kurumu ile çalışmalara başladık. 2018 yılı içerisinde bunların da tamamlanmasını öngörüyoruz. Bu bir yıllık süre zarfında eğitim-öğretim alanında altı, üniversite-sanayi işbirliği bağlamında ise iki ayrı işbirliği protokolü imzaladık. Yine  bu bir yılda pek çok bilimsel toplantıya ev sahipliği yaptık. 2018 yılında da ulusal ve uluslararası düzeyde başta Dil ve Edebiyat Kongresi Ermenek ve Çevresi Sempozyumu, kentfor ve Orta Asya başta olmak üzere pek çok bilimsel toplantıyı da düzenlemeyi planlıyoruz. Bu bir yıllık süreçte çalışmalarımıza destek veren herkese gönülden teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Akgül konuşmasının son bölümünde ise, "Düzenlemiş olduğumuz Basın Çalıştayı ile akademisyenlerimizi ve sektör temsilcilerimizi siz değerli basın çalışanlarıyla bir araya getirerek bu özel günde güzel paylaşımlar yapmak istedik. Umarım ki çalıştayımızdan azami düzeyde istifade eder ve buradan biz takım kazanımlarla ayrılırsınız. Ben çalıştayımıza sunumları ile destek veren bütün katılımcılarımıza ve davetimize icabet eden başta Gazeteciler Cemiyeti başkanımıza ve siz değerli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyor hepinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından KMÜ hakkında brifing verildi. Sonrasında ise çalıştay sunumlarına geçildi. 
Çalıştayda söz alan Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Ayhan, "Olağan üstü durumlarda gazeteci olmak", Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Hamdi Koçoğlu "Türkiye'nin son 4 yılına gazeteci olarak tanık olmak", TRT haber yapımcı yardımcısı Elif Şimşek "Türkiye'de televizyon habercisi olarak çalışmak", Selçuk Üniversitesi  İletişim Fakültesi Öğretim elemanı Uzm. Dr. Adem Demirsoy ise " Yerel gazeteciliğin sorunları"  konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

 
Kaynak: karamansonsoz.com

Bu haber 479 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Karaman'dan Kar Manzaraları
  Karaman'dan Kar Manzaraları
 • Karaman Meydanı Bırakmıyor
  Karaman Meydanı Bırakmıyor
 • Karaman Şehidini Uğurladı
  Karaman Şehidini Uğurladı
 • Türkiye'nin en yaşanabilir ili
  Türkiye'nin en yaşanabilir ili
 • İbrahim'i Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  İbrahim'i Arama Çalışmaları Devam Ediyor
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Tekin Lisesi Ulusal Medya'da
  Tekin Lisesi Ulusal Medya'da
 • Binbaşı Barış Dedebağı'nın TÜM GÖRÜNTÜLERİ
  Binbaşı Barış Dedebağı'nın TÜM GÖRÜNTÜLERİ
 • Dakika Dakika 15 Temmuz Darbe Gecesi
  Dakika Dakika 15 Temmuz Darbe Gecesi
 • DARBE İLANı TAMAMI
  DARBE İLANı TAMAMI
 • Çanakkale Zaferi'nin 100.yıl reklam Recep Tayyip Erdoğan
  Çanakkale Zaferi'nin 100.yıl reklam Recep Tayyip Erdoğan
 • Karaman Şehidini Uğurladı
  Karaman Şehidini Uğurladı
VİDEO GALERİ
YUKARI