Bugun...
Bizi izleyin:Haşerelere Son

Tarih: 04-02-2017 13:00:00 Güncelleme: 04-02-2017 13:14:53 + -


Haşereler son zamanlarda artmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise hava sıcaklığı arttığından dolayı haşereler de üremeye başlamaktadır.


Haşerelere Son

Haşereler son zamanlarda artmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise hava sıcaklığı arttığından dolayı haşereler de üremeye baslamaktadır. Ataşehir böcek ilaçlama son zamanlar da personel sayısını çoğaltarak ataşehir ilçesine daha fazla hizmet vermektedir. İlaçlama firması seçerken mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

 

Ataşehir'de çok fazla merdiven altı böcek ilaçlama firması mevcuttur. Kesinlikle profosyonel firmaları ve kurumsal firmaları tercih etmeniz gerekir. Bunun sebebi ise merdiven altı ilaçlama firmaları garantisiz ve ruhsatsız firmalar olduğundan ne tür ilaç kullanılması meçhuldur.

Bu nedenle de kurumsal firmalar her zaman daha iyi olmaktadır ve referanslarına mutlaka bakmanız gerekir. İyi firmalar ve kurumsal firmalarin mutlaka referanslarıda iyi ve kurumsal yerler olmaktadır. Personellerinin hepsinin yeterlilik belgelerinin olmaları gerekmektedir ve uyguladığı bütün ürünleri biosidal olması gerekir. Sağlık bakanlığının onayladığı ve önerdiği ilaçlari kullanmaktadırlar. Garanti süresi doksan gün olmaktadır. En iyi ilacın etki süresi doksan gün olmaktadır.

Uygulamadan önce ve uygulamadan sonra mutlaka personellerin müşterileri bilinçlendirmesi gerekmektedir. Yapması gereken veya yapmaması gereken şeyleri söylemesi gerekir. Yürüyen her haşereye genellikle aynı uygulama sıvı uygulaması uygulanmaktadır. Bu uygulama yapıldıktan sonra yakşalık bir hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekir ve ilk üç gün haşere yoğunluğu gözükebilir. Bunun sebebi ise ilacın çekici özelliği olduğundan evlerinize iß yerlerinize yuvalanmış haşerelerde yuvalarından çıkmaktadırlar.

Ataşehirde son zamanlarda nüfusun arttığından dolayı haşere sorunlarıda çok artmaktadır. Apartman dairesinde veya siteli bir evde bir dairede haşere çıktığında üreyerek ve insanlar dışarıya ortak kullanım alanlarına taşıdığında otomatik olarak diğer dairelerede taşımaktadırlar.

Bu nedenle de bir dairede haşere çıktığında geç kalındığı zaman diğer dairelere ve ortak kullanım alanlarında da sorun olabilir. Bu nedenle çok daireler de mutlaka üç ayda bir ilaçlatmakta fayda olacaktır. Tek tek daireler ilaçlama yerine bütün site veya bütün apartman aynı anda ilaçlama yaptırıldığı esnada fiyat farkıda daha aşada olacaktır. İlaçlama yaptıracağınız zaman mutlaka kaliteli ilaçlama firmalarını tercih ediniz. Ruhsatsız ilaçlama firmalarına güvenmemeniz gerekir ve ilaçlama yaptıracağınız zaman mutlaka bütün evrakları istemeniz sağlık bakanlığından belgeler ve belediye ruhsatı olması gerekir.

Artık son zamanlarda ruhsatlı ilaçlama firmaları ile ruhsatsız ilaçlama firmaları arasında ayırt edemeyecek duruma gelmekteyiz. Bu konuda da belgeler işin içerisine girmektedirler. Ataşehirde son zamanlarda inşaatın patamasından dolayı farelerde gözükmektedir. Bunun sebebi ise yerin dibine kadar kazıldığından farelerin de yuvaları bozulup etrafa çıkmaktadırlar. Fareler genellikle sessiz karanlık ve nemli alanları çok severler. Özellikle fareleri sitelerin otoparklarında daha çok görürsünüz. Bunun sebebi ise karanlık sessiz ve nemli olmalarıdır. Fareler sıcak alanları severler ve dışarıdan gelen araçların motorları sıcak olduğundan motor aralarına girip ısınmaktadırlar. Fareler özellikle kablo mukavva ve poşetleri kemirmeyi çok sevelerler.

Bunun sebebi ise ön dişleri çok çabuk uzadığından alt damaklarını patlatıp kendi kendini öldürdüğünün bilincinde olduğundan kemirmektedirler. Yani dişlerini törpülemektedirler. Fareler daha çok araçlarn firen kablolarını kemirmeyi çok severler ve hem sağlığımıza hemde malımıza zarar verirler önemlem almassak.

Fare ilaçlaması tek yöntem olmaktadır. Bu yöntemde ayakkabı kutusu büyüklüğünde kutunun içerisine iki farklı yem konulmaktadır. Bu kutunun adı ise istasyon olmaktadır. İstasyonun içerisine iki farklı yemin ismi ise de biri mum blok diğeri ise de pasta olmaktadır.

Bu yemlere kesinlikle çıplak el ile dokunulmaması gerekir ve mutlaka eldiven takılması gerekir. Yemlerin tamamı taze ve rafta beklenmemiş olması gerekir yemler çok fazla hava alınmaması gerekir. Daha detaylı bilgileri internet sitemizden alabilirsiniz veya telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.Böcek ilaçlama Ataşehir olarak her zaman hizmet alabileceğiniz kurumsal firmayız.
Bu haber 306 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Dünya Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Karaman'dan Kar Manzaraları
  Karaman'dan Kar Manzaraları
 • Karaman Meydanı Bırakmıyor
  Karaman Meydanı Bırakmıyor
 • Karaman Şehidini Uğurladı
  Karaman Şehidini Uğurladı
 • Türkiye'nin en yaşanabilir ili
  Türkiye'nin en yaşanabilir ili
 • İbrahim'i Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  İbrahim'i Arama Çalışmaları Devam Ediyor
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Tekin Lisesi Ulusal Medya'da
  Tekin Lisesi Ulusal Medya'da
 • Binbaşı Barış Dedebağı'nın TÜM GÖRÜNTÜLERİ
  Binbaşı Barış Dedebağı'nın TÜM GÖRÜNTÜLERİ
 • Dakika Dakika 15 Temmuz Darbe Gecesi
  Dakika Dakika 15 Temmuz Darbe Gecesi
 • DARBE İLANı TAMAMI
  DARBE İLANı TAMAMI
 • Çanakkale Zaferi'nin 100.yıl reklam Recep Tayyip Erdoğan
  Çanakkale Zaferi'nin 100.yıl reklam Recep Tayyip Erdoğan
 • Karaman Şehidini Uğurladı
  Karaman Şehidini Uğurladı
VİDEO GALERİ
YUKARI