Bugun...
Bizi izleyin:Burhaniyede Zeytinde Bakım Dönemi Başladı

Tarih: 27-02-2018 14:30:00 + -


Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, budama mevsiminin gelmesiyle birlikte belediyeye ait yaklaşık 300 dönümlük zeytin arazisinin bakımına başladı.Büyükşehir Belediyesi Kanunu uyarınca köy tüzel kişiliklerine ait 3 bin dönüm zeytinlik arazi belediyeye devrolmuş, arazilerin yaklaşık 300 dönümlük kısmı ise Burhaniye Belediyesi’nin işlemesi için ayrılmıştı.


Burhaniyede Zeytinde Bakım Dönemi Başladı

Körfez’in en büyük zeytin ve zeytinyağı üreticisi konumuna gelen Burhaniye Belediyesi, zeytin ağaçlarının bu seneki bakım çalışmalarına start verdi. Çalışmalar kapsamında; ilk olarak zeytin ağaçlarının hastalıklardan korunması amacıyla bordo bulamacı atıldı. Yapılan analizler sonucu toprağın ihtiyaç duyduğu minerallere göre gübre temin edildi ve gübreleme işleminin ardından zeytin budama işine geçildi.

BURHANİYE’YE YAKIŞIR ÜRETİM

Burhaniye Belediyesi’ne ait zeytinyağı üretimiyle ilçenin tanıtımına katkı sağlamak hedefinde olduklarını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Zeytin yetiştiriciliğinde ‘İyi Tarım Uygulamaları’nı esas alıyoruz. Zeytinlerimizi iyi işleyerek, modern usullerle toplayarak, zeytinyağı kalitesine yakışır, halkımızın güvenle tüketebileceği bir üretim elde etmek istiyoruz” dedi.

GENİŞ KİTLELERE KALİTELİ ÜRÜN

İlçenin birincil geçim kaynağının zeytin ve zeytinyağı olduğunu ve tarım alanlarının yüzde 70’inin zeytinliklerden oluştuğunu hatırlatan Uysal, “Belediye olarak zeytinin ve zeytinyağının, ulusal ve uluslararası bilinirliliğine ve tanıtımına katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Ülkemizde zeytinyağı tüketimi maalesef dünya ortalamasının çok altında. Hedeflerimizden biri de Türkiye’de zeytinyağı tüketiminin arttırılması. Bunun yolu da daha geniş kitlelere, en kaliteli ürünleri ulaştırmaktan geçiyor. Biz de uluslararası standartlarda ve kalitede zeytinyağları üretmek için her türlü imkanı kullanıyoruz. Altın madalya ödüllü zeytinyağımızın beğeni toplaması bizi gururlandırıyor” diye konuştu.
Bu haber 65 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Karaman'dan Kar Manzaraları
  Karaman'dan Kar Manzaraları
 • Karaman Meydanı Bırakmıyor
  Karaman Meydanı Bırakmıyor
 • Karaman Şehidini Uğurladı
  Karaman Şehidini Uğurladı
 • Türkiye'nin en yaşanabilir ili
  Türkiye'nin en yaşanabilir ili
 • İbrahim'i Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  İbrahim'i Arama Çalışmaları Devam Ediyor
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Tekin Lisesi Ulusal Medya'da
  Tekin Lisesi Ulusal Medya'da
 • Binbaşı Barış Dedebağı'nın TÜM GÖRÜNTÜLERİ
  Binbaşı Barış Dedebağı'nın TÜM GÖRÜNTÜLERİ
 • Dakika Dakika 15 Temmuz Darbe Gecesi
  Dakika Dakika 15 Temmuz Darbe Gecesi
 • DARBE İLANı TAMAMI
  DARBE İLANı TAMAMI
 • Çanakkale Zaferi'nin 100.yıl reklam Recep Tayyip Erdoğan
  Çanakkale Zaferi'nin 100.yıl reklam Recep Tayyip Erdoğan
 • Karaman Şehidini Uğurladı
  Karaman Şehidini Uğurladı
VİDEO GALERİ
YUKARI